opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Pielęgnacja włosów
Moda i Uroda

Pielęgnacja włosów – czego unikać latem?

Włosy wymagają szczególnej ochrony latem – podobnie jak skóra trzeba je zabezpieczyć przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, wiatrem, częstymi zmianami temperatury i słoną morską wodą. Ponadto w klimatyzowanych biurach też są narażone na przesuszenia, utratę koloru i blasku. Jak temu przeciwdziałać? Co stosować, a czego unikać?

Kosmetyki do włosów na lato


Szampon i odżywka. Niezbędny zestaw na lato powinien obejmować lekki szampon i odżywkę do ochrony włosów przed przesuszeniem. Najlepiej, by były to kosmetyki nawilżające wzbogacone o filtry UV. Podstawą świadomej pielęgnacji jest wybór odpowiedniego szamponu do włosów bogatego w naturalne ekstrakty roślinne i substancje nawilżające.


Wśród cennych składników są też m.in. kolagen, gliceryna roślinna, kwas hialuronowy, aloes czy minerały morskie oraz naturalne olejki. Optymalnie nawodnione włosy będą odporniejsze na wpływ słońca.


Olejki do włosów. Dodatkowo warto sięgnąć po inne kosmetyki do włosów – jak mgiełka nawilżająca czy naturalne olejki do włosów, np. z pestek malin. Moda na olejowanie trwa i warto stosować ten zabieg, bo zapewni im regenerację i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Olejek do włosów podkreśli też naturalny blask, stymuluję wzrost włosów i łagodzi podrażnioną skórę.


Mgiełka nawilżająca. Nawilżające lekkie mgiełki do włosów to produkty w formie sprayu. Mogą sprawdzić się w roli odżywki bez spłukiwania lub kosmetyku do szybkiej reanimacji. Skutecznie zapobiegają puszeniu włosów i przywracają im sprężystość, zapewniają ładny wygląd przez wiele godzin.


Peeling skóry głowy


Pielęgnacja włosów to też troska o skórę głowy. Polecany jest peeling, który pomoże usunąć martwy naskórek, ale też oczyścić głowę z pozostałości kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Czysta skóra głowy to też wolniejsze przetłuszczanie się włosów. Peeling wpływa też na ukrwienie skóry. Dzięki temu substancje odżywcze będą się łatwiej i szybciej wchłaniać – po wykonaniu peelingi możesz zrobić zabieg olejowania, nałożyć odżywkę albo tzw. wcierkę do włosów.


Prostownica do włosów. Prostownica do włosów nie wpływa na nie dobrze, co ma jeszcze większe znaczenie latem. Włosy i tak są suche z powodu słońca, a urządzenie to dodatkowo je osłabia. Taka maszynka do włosów, często używana, że kosmyki będą potrzebowały intensywnej regeneracji. Proces ten z kolei zajmuje dużo czasu i trudno odwrócić jego efekty. Włosy po lecie stają się często mocno zniszczone, przesuszone i bez życia, a w dodatku zaczynają wypadać, brakuje im objętości, blasku i koloru.